CORDYCEPS · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Cordyceps

(Cordyceps sinensis)

Cordyceps (housenice) parazituje na larvách hmyzu. Je domácí ve vysokohorských oblastech Indie, Nepálu a Tibetu. Je vzácný. Byl znám už před naším letopočtem a je součástí tradiční tibetské medicíny. Posiluje organizmus a dodává pohotovostní energii. Pomáhá posilovat tělo. Podporuje imunitní systém distribucí antioxidantů. Pro obsažené polysacharidy, vykazuje antioxidační schopnosti. Neutralizuje volné radikály.

Účinky houby Cordyceps

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

 • antioxidant díky obsahu polysacharidů
 • podílí se na neutralizaci volných radikálů
 • podporuje imunitní systém
 • dodává antioxidanty
 • adaptogen
 • podporuje vyšší hladinu energie
 • podporuje energetickou aktivitu
 • energetická pohotovost
 • osvěžuje organismus
 • napomáhá posílení těla
 • tonikum celkové
 • působí regeneračně, výživně a posiluje celý organismus
 • chrání játra a ledviny

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se plodnice rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

V zimě přežívá v zemi jen nachové podhoubí. V létě plodnice vystřelují odolné spory, které se usazují na hmyzu. Nejčastěji na larvách motýlů rodu Lepidoptera. Houba vrůstá do těla larvy a vytváří zvláštní symbiotický organizmus. Larvy zalézají do země, houba vyplní celý vnitřní prostor jejich chitinové schránky. Na jaře místo motýla vyrůstá houba. Plodnice jsou štíhlé, prstovité až kyjovité útvary v tmavých odstínech hnědé a oranžové. Jsou dlouhé od 5 do 20 cm.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Díky obsahovým látkám je houba především účinným adaptogenem. Adaptogeny jsou přírodní látky, které zlepšují schopnost překonat stresující podmínky. Proto se využívají při potřebě překonávat únavu a stres. Pomáhají zlepšit paměť, koncentraci, vůli a vytrvalost. Adaptogeny urychlují hojení a regeneraci, zpomalují stárnutí a degenerativní pochody. Účinkují v látkové přeměně i na úrovni soustav (nervové, cévní, trávící, pohlavní). Nemají žádné vedlejší účinky. Houba obsahuje minerály, stopové prvky, vitamíny. Vysoký podíl polysacharidů.  Dále steroly, nenasycené mastné kyseliny.

Výskyt

Nachází se ve volné přírodě pouze v některých oblastech Himálají ve výškách 3.800-6.000 nad mořem. Daří se jí na slunečních stranách horských svahů. Nejkvalitnější jsou housenice z Tibetské náhorní plošiny.

Doba sběru

Vegetační období housenice čínské se uzavírá koncem léta. Plodnice vylézají ze země a je možno je sbírat.  Plodnice se po sběru rychle suší.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved                                

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze