sangre kapky · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Sangre de Drago

(Croton lechleri)

Míza jihoamerického stromu Croton lechleri, zvaného pro svou hustou rudou barvu Sangre de Drago – „Dračí krev“, má dlouhou historii použití v místě původu – v tropických deštných pralesích Jižní Ameriky. Po staletí domorodí indiáni v oblasti Amazonky potírali mízou poranění, aby se zastavilo krvácení, urychlilo hojení a aby se rána utěsnila a chránila před infekcí. Míza rychle zasychá a vytváří bariéru – jakoby druhou kůži. Peruánskou bylinnou medicínou je Dračí krev doporučována jako hojivý prostředek k ošetření ran a při krvácení. Dále na kožní poruchy jako je ekzém a jako úleva při svědění po kousnutí nebo bodnutí hmyzem. Míza je používána na kožní problémy, na ústní vředy a jako protivirový prostředek při oparu.

Účinky Sangre de Drago

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

Míza Sangre de Drago je po staletí používána domorodými kmeny v povodí Amazonky čerstvá anebo se využívá kůra stromu, která obsahuje velké množství této mízy. Ta se pak tradičním způsobem suší, tak aby byla připravena do zásoby k dalšímu použití.

Popis

Sangre de Drago, je středně velký strom rostoucí do výšky 10-20 metrů, který roste v tropických Amazonských oblastech Jižní Ameriky. Ačkoli je strom vysoký, kmen nemá obvykle v průměru více než 30cm a je pokryt hladkou kropenatou kůrou. Má velké srdčité listy světle zelené barvy a jedinečné zelenkavěbílé květy na dlouhých stopkách. Jestliže je kmen stromu naříznut nebo poraněn, tmavě červená pryskyřice pomalu vytéká, jako kdyby strom krvácel – z toho vznikl místní název Dračí krev.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Sangre de Drago je míza a kůra, která tuto mízu obsahuje.

Obsahové látky

Skupina rostlin, ke které patří je bohatá na obsah aktivních alkaloidů a několik druhů jsou velmi dobře známé rostliny používané jako pročišťovací a posilující prostředky. Obsahové látky jsou důležité zejména pro řádně fungující trávení. Vlastnosti byliny jsou připisovány zejména alkaloidu taspin.

Výskyt

Sangre de Drago roste v tropických amazonských oblastech Jižní Ameriky.

Doba sběru

V místech původu je míza Sangre de Drago získávána nařezáváním volně rostoucích stromů  a kůra Sangre de Drago odedávna domorodým obyvatelstvem sbírána a sušena tradičním způsobem.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze