vitamin E

Vitamín E je kritický antioxidant, který chrání vaše buňky před volnými radikály, a to jak uvnitř, tak venku. To je důvod, proč je mnoho kosmetických přípravků na pleť obohaceno o vitamin E.

E také posiluje váš imunitní systém. Vitamin E najdete v potravinách, jako jsou arašídy, ovoce, vejce a listová zelená zelenina. Vitamín E najdeme v rostlinných olejích. Dalšími zdroji přírodního vitaminu E jsou kukuřice, chléb, papriky, játrech, rajčatech, vejcích, máslo, sýry, hrách a fazole. Z olejů jsou nejlepšími zdroji kukuřičný olej, olej z obilních klíčků a sójový olej. Přírodní vitamin E je dvakrát silnější a zdraví prospěšnější než syntetický vitamin E. Problém u chemicky vyrobeného vitaminu E je totiž opět v tom, že obsahuje pouze fragmenty svého přírodního příbuzného.

Vitamín E se používá při léčbě některých nemocí a to zejména srdečního nebo svalového původu. Likviduje např. křeče v lýtkách (spolu s hořčíkem), léčí kožní choroby, těžké opařeniny, léčení jizev, apod. Dodává energii a chuť do života. Vitamín E se nesnáší se železem.

Vitamín E se rozpouští pouze v tucích, je odolný vůči kyselinám, zásadám a i vyšším teplotám, tedy vařením se neničí.

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze