Dvě věci, které nesmíte zapomenout vzít s sebou na letošní dovolenou

Všimli jste si, jak jsme se naučili za těch pár let, kdy je to možné, cestovat všude možně po světě. Jo jasně, uprostřed pandemie, jsme najednou žasli, kde všude se zrovna nacházejí naši cestovatelé. Nojo,  ale rychle se šířící virová pohroma věci trošku zamotala. Někteří zažívali cestovatelský abstinenční syndrom se vším všudy. Holt jsme si na cestování zvykli. V některých částech světa je stále ještě infekce neúnosná jinde se bojí dalších vln. My jsme po denní konzumaci zpráv o řádění viru získali trochu té imunity. Myslím tím, že jsme už otupěli a naštěstí už se tolik nebojíme.  Zprávy z jiných zemí zaznamenáváme jenom tak „periferním viděním“. A tak hurá na dovolenou.

Dvě věci, které nesmíte zapomenout vzít s sebou na letošní dovolenou COSMOS®MEDICINAL

Domů nebo ven?

Tak dovolené jsou letos trošku podivné. Není divu jsou hóóódně ovlivněny koronavirovou krizí. Přesto je čas hodit starosti alespoň na čas za hlavu a vyrazit za pohodou, dobrodružstvím a odpočinkem. A třeba na houby.  Někteří se po dlouhé době cestovatelského půstu chystají do zahraničí. Studují podmínky a možnosti. Ty se ale mohou měnit. Takže sebejistotu tady nahrazuje zase pochybnost. Nejoblíbenější místa zahraničních dovolených však zůstávají.Hodně z nás se rozhodlo zůstat doma. A to jak z obav o zdraví, tak proto, že věří, že v tuzemsku na dovolené ušetří. Obavy z budoucnosti tady určitě hrají svoji roli.  Ale i doma je třeba si to pořádně užít. I procházka v lese je očistnou lázní, která vás nabije energií, zklidní vás a srovná vaše vnitřní funkce. Takže procházka, výlet anebo na ty houby.

Myslete na sebe i o dovolené

Takže ať už se budete zbývat něčím fyzicky náročným nebo jen čistě odpočívat nezapomínejte na celkovou odolnost Vašeho organizmu. Nezapomeňte si přibalit něco na podporu odolnosti třeba něco s vlastnostmi adaptogenu. Adaptogeny nejenom, že zvyšují odolnost organizmu proti infekci, ale také tlumí autoimunitní alergie. Zlepšují schopnost překonat stresující podmínky. Pomáhají při léčení nemocí, zlepšují schopnost překonat únavu a stres, pomáhají zlepšit paměť, koncentraci, vůli a vytrvalost.

Bez čeho se neobejde Vaše příruční lékárnička na dovolenou

Bez čeho se ale na dovolené rozhodně neobejdete je DRAČÍ KREV  (SANGRE DE DRAGO) kapky od COSMOS®MEDICINAL. Je to červená přírodní pryskyřice (od červené barvy i název „dračí krev“), odedávna používaná na drobná i větší poranění, bodnutí hmyzem, opary, svědivá místa, ekzémy a jako úleva při svědění po kousnutí hmyzem. Ošetří poškozenou pokožku napraví poruchy pokožky. Obsahuje látky s antiseptickými vlastnostmi, hojivým účinkem, urychlující regeneraci kůže, podporující tvorbu kolagenu, pomáhající udržet pokožku v dobrém stavu i při ohrožení vnějšími nepříznivými vlivy. Na pokožce vytváří ochranný film.  Mízou se potírá poranění, aby se zastavilo krvácení, urychlilo hojení a rána utěsnila před infekcí. Míza rychle zasychá a vytváří bariéru – jakoby druhou kůži.

Jenom pozor na použití. Je to přírodní prostředek, takže také obsahuje přírodní barvivo, které vám může zbarvit oblečení. Musí se také pečlivě po použití uzavírat, protože míza přirozeně vysychá.

Bohužel dostupnost téhle přírodní alternativy se neustále snižuje. Jihoameričtí domorodci mízu získávají nařezáváním stromů Croton Lechleri a to vzbuzuje čím dál větší kritiku ochránců přírody.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze