Máte pořád dobrou náladu?

Pokud je Vaše odpověď ano, pak jste buďto jedním z mála těch opravdu přírodou vyvolených nebo to radši ani nebudeme komentovat. Jestliže je odpovědí ne, pak je to teď hlavně tím, že dnes, uprostřed toho všeho, asi spíš zatínáte pěsti na protest, místo smíchu. Ale navzdory všemu, vzdor té do nebe volající nespravedlnosti všude kolem, si zasloužíte lepší realitu. Jak si ji ale vytvořit? Plni obav a nejistoty. Jediné co lze, je začít uvnitř a jít dál. Začněte malým úsměvem nejdřív uvnitř, pak se smějte naplno, ale jenom tak sami pro sebe. Má to výhodu – sám pro sebe se můžeš smát bez zábran. Pak se zaručeně začnou dít věci. Vrátí se ti úsměv i pro tvoje blízké – partnera, rodinu, přátele.

Máte pořád dobrou náladu? COSMOS®MEDICINAL

Obavy se začnou rozpouštět. A začnete se smát.

Něco zrovna nejde, tak jak má? Nezačínej hned nadávat na osud. Místo toho se zkus smát „skrz“ bolest. Vědecké výzkumy potvrzují, že smích zvyšuje produkci endorfinu, dopaminu a serotoninu. To jsou všechno přírodní látky, které navozují dobrou pohodu. Chemikálie, které vyplavuje tvůj mozek vždy, když se smějete, jsou vlastně zabijákem bolesti. Zvykni si smát se, i když ti osud zrovna nepřeje, pak mizí bolest tělesná i citová.

A co „fitness“ smíchem, už jste to zkoušeli?

Navíc nic není větší pravdou, než jste mnohem hezčí, když se usmíváte. Úsměv zlepší náladu. Dodá Vám sebevědomí. Nejenže Vám rozjasní tvář, ale zlepší i zdraví. Už jste někdy slyšeli, že by byl někdo unaven od smíchu. Naopak takové „mini fitness“ cvičení posílí svaly v obličeji. Váš obličej bude hladší a pleť bude vypnutá.

Už jste je nakazili?

Na světě nejsme sami. Váš úsměv zjasní tváře i životy členů Vaší rodiny a přátel. Je pravdou co se říká. Úsměv a smích jsou nakažlivé. Darujete naději a sebedůvěru. I víru v dobrou budoucnost.

Máte jasno, jak Vaše obavy rozptýlit?

Zastavte se a udělejte si krátkou bilanci. Jen tak jednoduše. Na kus papíru udělejte uprostřed svislou čáru, asi tak do dvou třetin výšky papíru. Na jednu stranu napište, co se Vám zdá ve Vašem životě dobré a na druhou stranu čeho se obáváte. A na konec, co se Vám může stát nejhoršího. Pravděpodobně zjistíte, že Vaše situace není tak bezvýchodná, jak se Vám zdálo. A s pravděpodobností blížící se jistotě, uvidíte, že jsou i mnohem horší situace. A Vaše obavy se rozplynou. A pro změnu se dobře vyspíte.

Spíte dobře?

Obavy mohou být příčinou nespavosti. To pak vytváří začarovaný kruh vzrůstajících obav a hromadění stresu,  které vyvolává další obavy. Výzkumy naznačují, že ti, kteří spí osm hodin denně klidným zdravým spánkem, jsou méně náchylní k obtížím vyvolaným stresem. Důvod může být podle odborníků ten, že v noci se tělo samo regeneruje a součástí toho je i regulace stresových hormonů, které zvyšují náchylnost k infekcím.

Odpočíváte a objímáte se?

Umíte na chvíli vypnout a odpočinout si? Stýkáte se s přáteli a objímáte se? Ne, pak se nedivte se, že hůř spíte. Výzkum, jehož výsledky byly uveřejněny v časopise Psychological Science, naznačuje, že lidé se silnými sociálními vazbami jsou méně náchylní těmto problémům. Zvláště objímání mělo výrazný vliv. Je to proto, že kontakty s lidmi snižují stres, který se během dne načerpal.

Máte všechno hotovo pro dobrý spánek?

Cvičení pomáhá odbourávat nahromaděný stres, který může být často příčinou špatného usínání. Zároveň jste ale po cvičení plní adrenalinu a ten k rychlému usínání také nepřispívá. Takže pohyb raději ne těsně před spaním. Naopak kratší a klidnější procházka vám před spaním může pomoci lépe strávit večeři, vyčistit hlavu a proto i lépe usnout.

Slyšeli jste, co na to Japonci?

Podle výzkumu, který proběhl na Kjúšúské univerzitě v Japonsku, je horká koupel před spaním jedním z významných pomocníků pro lepší usínání. Tělo se totiž po opuštění vyhřáté vany začne ochlazovat a tím se lépe naprogramuje na usínání, protože právě pokles tělesné teploty je před spánkem přirozený. A vy mu tou koupelí a následným ochlazením tak trochu pomáháte.

Přeji Vám pevné zdraví!

 © COSMOS s.r.o., All rights reserved

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze