Prý Vás už jen tak nic nepřekvapí?

Tak tohle vypadalo nejdřív jen jako takové pěkné povídání o kráse podzimní přírody. A taky o počasí přinášející trochu toho chmuru do rozzářených tváří. (No, možná k těm chmurám přispívá taky to předvolební hemžení.)  Nakonec je to ale příběh úplně o něčem úplně jiném. Plný překvapení………

PODZIM JE JENOM PODZIM

Děti jsou zpátky ve škole a všichni čekáme, zda ještě bude nějaké to babí léto. Jak už kdysi dávno moudře pravil Jan Werich zůstáváme „čekajíc na lepší počasí, jenž už dávno se dostaviti mělo“.  Podzim se zkrátka blíží mílovými kroky. Dneska Vás ale nebudu nudit tím, co jste už mockrát slyšeli a ještě uslyšíte. Žádné, máte hodně spát, sportovat nebo aspoň chodit na procházky ode mě nečekejte. Ani jak je dobré mít vyvážený jídelníček. Hlavně bohatý na vitaminy a minerály. Hlavně žádnej stres. Všechno v klídku a pohodě. A žádnou honičku.

ALE AŤ JE PODZIM PLNÝ DOBRÉ NÁLADY

Ono se to řekne, žádnou honičku. Ale hůř se to provádí. Člověk se pořád jen honí, pachtí, šubelí, maká, hákuje, mrcasí a pracuje po celý dlouhý život. Od rána do večera. Od nevidím do nevidím. Kdyby tak alespoň sám pro sebe, ale to ne. Pořád se o někoho staráme. A o sebe zas tak moc nedbáme. Když je člověk mladý a plný sil vůbec si to tolik neuvědomuje. No jo, ale spravedlivě přijde podzim, podzim…podzim“ života. Patří to tak nějak už k tomu životu.

Prý Vás už jen tak nic nepřekvapí? COSMOS®MEDICINAL

AŤ JE PLNÝ ŽIVOTA

No, na podzim chřadneme začínajícím zhoršováním počasí a nálady. Na „podzim“ nám začínají chřadnout kosti. Někdo říká, že berou kolena. Ale správně to je asi ta osteoporóza. Může z toho být problém s řídnutím kostí a jejich lámavostí u starších. (Často u žen po menopauze.) Nevyhýbá se ani mužům (nepodporuje nás častý alkohol ani kouření). Naštěstí věda výzkum se valí pořád dopředu. Zdravé kosti jsou ale důležité i v mládí. Právě v době, kdy se tolik pachtíme. A pro ty, kteří pravidelně sportují je to základ. (A ti, co pěstují to všelijaké posilování jsou silné kosti důležité dvojnásob.)

AŤ JE PLNÝ PŘEKVAPENÍ

Takže pro všechny mám překvapení. Zrovna jsem si pro vás něco nastudoval. Vědci v USA potvrdili v olejnatých semenech rostliny Bixa orellana (roste v Jižní a Střední Americe) zdroj tocotrienolu. Je to zvláštní forma vitaminu E. Vliv tocotrienolu na potlačení rozpouštění kostí a jejich obnovu ověřili v posledních 10 letech na zvířatech. V posledních 2 letech proběhly klinické studie u lidí, a to s překvapivými výsledky. TocotrienolyACHIOTE mají mnohem větší účinek než například doporučovaný omega3 (rybí olej).

NO TEDA

Tocotrienol, který je členem rodiny vitaminu E, pracuje přímo s živými buňkami kostí tak, aby vytvořil rovnováhu, která upřednostňuje tvorbu kosti“​ (píše se v Osteoporosis International, 2018).

PŘEKVAPENÍ NA DRUHOU

A co moje překvapení. Bomba! Semena rostliny Bixa orellana jsou totiž v našem přípravku ACHIOTE (to je název, který pro rostlinu používají v Peru. V Brazílii se rostlině říká ANNATTO). A to v té nejčistší přírodní formě. A to už od roku 2004. Jo, jo, jenom další potvrzení, co všechno jihoameričtí domorodí obyvatelé deštných pralesů dali světu. ACHIOTE používají od nepaměti.

ANI O TOM NIKOMU RADŠI NEŘÍKEJTE

Takže ano, je to opravdová Potrava pro kosti (Food for Bones). Nově objevená a vědecky ověřená. Tocotrienol navíc potlačuje řídnutí kostí a oxidační stres u žen po menopauze s osteoporózou. A navíc ACHIOTE je jediným rostlinným zdrojem téhle nejúčinnější formy vitaminu E na světě. Jako všeho, se i tohohle brzy zmocní mocné nadnárodní farmaceutické firmy. Přírodní používání nahradí různými těmi masově chemickými postupy. „Potřebují taky přece z něčeho žít“. Tak to mě trošku mrzí. Zatím pojďme na to tak, jak nám to dala příroda. Radši snad o tom ani nikomu neříkejte….

VĚŘTE NEVĚŘTE

Ty studie, které to všechno dotvrzují jsem dostal a poprvé četl na výletě ku hradu KOST. Je to všechno jenom náhoda???? (Tak proto ta fotka hradu Kost.)

Přeji Vám pevné zdraví a pevné kosti!

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze