Jak překonat současnou vlnu pandemie

Vše co jde nahoru, musí jednou zase dolu.  Každá povodeň opadne. Klíčovým faktorem je dodržování potřebných protivirových opatření a posilování obranyschopnosti vašeho organizmu. Je to jednoduchá matematika. Když je organismus odolnější, snáze zvládne zátěž. Ať už jde o infekce a s ním související stres v současné době sílící pandemie.

Nezapomínejme na pestrou a různorodou stravu

Jsme to co jíme. A dobré zdraví je důležité pro překonání případné infekce a její bezproblémový průběh. V tomto období nezapomínejme na zvýšený podíl ovoce a zeleniny v denním jídelníčku. Přidejte potraviny s významnějším obsahem vitaminu C. Pomáhá předcházet špatnému fungování imunitního systému.  Není však schopen zabránit běžnému nachlazení. Je v obsažen v citrusových plodech, bobulích, brokolici a zelené paprice.

Nezapomínejme na pohyb na čerstvém vzduchu

Pohyb má nezastupitelné místo pro dobré zdraví a imunitu v normě. Ať už je to sport nebo jakákoli jiná přiměřená fyzická zátěž. Buďte venku tak, jak jen Vám to počasí a jiné povinnosti umožní. Fyzická aktivita na čerstvém vzduchu vás také zbaví napětí, stresu a přinese uvolňující spánek.

Posilujte imunitu = ZAPOJTE PŘÍRODU

Váš imunitní systém je v první linii v boji s nebezpečnou infekcí. V současné době i s napětím a stresem, vyvolaným celkovou situací.  Už to opravdu trvá dlouho. Překonejte současnou situaci zapojením přírody. Adaptogeny jsou přírodní látky, které posilují imunitu. Zvyšují odolnost  proti infekci.

Co to vlastně jsou přírodní adaptogeny?

Jak překonat současnou vlnu pandemie COSMOS®MEDICINAL

Obecně se jako přírodní adaptogeny označují některé rostliny a houby. Typické je pro ně mnohostranné působení. Podporují nespecifickou obranyschopnost organizmu a jsou prosté nežádoucích vedlejších účinků.  K nejvýznamnějším patří CORDYCEPS, který podporuje imunitní systém, pomáhá k posílení celého těla. Obsahem specifických polysacharidů je i významným antioxidantem – neutralizuje volné radikály. Pro přirozenou obranyschopnost a imunitní systém je výtečná také GANODERMA (známá i jako REISHI nebo lesklokorka). AGARICUS dokonce podporuje komplementový systém. 

Dobře prozkoumanou skupinou látek podporujících obranyschopnost jsou betaglukany. Zjednodušeně je možno říct, že aktivizují buňky aktivní v imunitním procesu – makrofágy, které rozpoznají cizorodé  částice – mikroby (bakterie a viry) či poškozené buňky, které následně ničí.

Adaptogeny také zlepšují schopnost překonat stresující podmínky. Pomáhají při léčení nemocí, zlepšují schopnost překonat únavu a stres, pomáhají zlepšit paměť, koncentraci, vůli a vytrvalost. Zvyšují odolnost proti infekci a nádorům, tlumí autoimunitní reakce (alergie, degenerativní nemoci, diabetes, lupus,…). Urychlují hojení a regeneraci, zpomalují stárnutí a degenerativní pochody. Účinkují v látkové přeměně i na úrovni soustav (nervové, cévní, trávící, pohlavní,…). Nemají žádné vedlejší účinky.

Přeji Vám pevné zdraví!

 © COSMOS s.r.o., All rights reserved

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze