AGARICUS · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Agaricus

(Agaricus blazei) Žampion brazilský

V pralesní oblasti regionu Sao Paulo v Brazílii v malé horské vesnici Piedade se místní obyvatelé dožívali překvapivě vysokého věku při dobrém zdraví. Často konzumovali houbu, kterou považovali za více než jídlo. Nazývali jí portugalsky Cogumelo da Vida a Cogumelo de Deus což je „houba života“ a „houba od Boha“. Obsahové látky přispívají k přirozené obranné reakci organizmu. Je bohatý na betaglukany, které podporují imunitu. Agaricus blazei tvoří jednotlivé plodnice nebo roste v trsech ve spadaném listí na půdách bohatých na živiny. Je velmi oblíbeným doplňkem v Japonsku.

Účinky houby Agaricus

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • pomáhá přirozené obranyschopnosti
  • přispívá normální imuntiní odpovědi organizmu
  • podporuje lidský komplementový systém
  • je bohatý na betaglukany prospívající imunitě

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se houby rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Na rozdíl od jiných medicinálních hub neroste na dřevě. Agaricus tvoří plodnice jednotlivě nebo roste v trsech ve spadaném listí na půdách bohatých na živiny. Roste často v obydlených oblastech. Vyznačuje se nasládlou mandlovou chutí.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Obsahové látky přispívají k přirozené obranné reakci organizmu. Je bohatý na betaglukany, které podporují imunitu. Navíc k beta glukanům se účinek na imunitní systém připisuje dalším obsaženým polysacharidům, jako jsou alfa glukany. Obsahuje velké množství dalších bioaktivních látek jako vitamíny, minerální látky. V současné době je Agaricus intenzivně zkoumán a výsledky jsou pravidelně zveřejňovány v prestižních vědeckých časopisech.

Výskyt

Největšími vývozci jsou Čína a Brazílie. Pro velký zájem je kultivován na severozápadě USA a Kanady, ale v Kalifornii, na Havaji, Velké Británii, Holandsku, Tajwanu A Filipínách.

Doba sběru

Plodnice se po sběru rychle suší. 

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze