AURICULARIA · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Auricularia

(Auricularia polytricha)

Auricularia (Jidášovo ucho), je stopkovýtrusná houba, která roste na kmenech stromů, nejčastěji na bezu. Její plodnice mají červenohnědou barvu a připomínají ušní boltec.  Traduje se, že houbu lidé poprvé objevili na stromě, na kterém se oběsil zrádný Jidáš. Jisté ovšem je, že ji Číňané znali už dávno předtím. V Číně je používána už 1500 let. Podle dávných čínských léčitelů může být konzumace houby prospěšná.

Účinky houby Auricularia

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • má nezastupitelné místo v tradiční čínské medicíně

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se plodnice rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Roste hojně na mrtvém či odumírajícím dřevě především bezu černého, ale i jiných listnáčů (bříz, dubů, buků, jasanů, javorů, akátů, apod.). Plodnice mají velikost do 10 cm, jsou pružné a poddajné, připomínají ušní boltec a barvu mají nejčastěji červenohnědou.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Mnoho složek této houby bylo popsáno (popeloviny, bílkoviny, tuky, uhlovodany) rozpustné polysacharidy, vláknina, chitin, pektin, uronové kyseliny, aminokyseliny, obsah minerálů, jakož i skladba neutrálních cukrů. Obsahuje minerály, nejvíce draslík, vápník, dále pak hořčík, měď, železo, fosfor, křemík.  Auricularia je dobrým zdrojem většiny základních aminokyselin v porovnání s proteiny v rostlinách. Obsahuje látky neutralizují volné radikály tzv. antioxidanty.

Výskyt

Roste po celém světě na listnatých stromech. Daří se jí zejména v chladnějších a deštivých částech roku. Za sucha rychle sesychá, ale po navlhčení opět nabývá původní podoby.

Doba sběru

Vyrůstá za příhodných podmínek po celý rok. Plodnice se po sběru rychle suší.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze