COPRINUS · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Coprinus

(Coprinus comatus)

Coprinus roste jednotlivě i ve skupinách na druhotně porušené půdě. Na travnatých místech a u cest, často při okrajích lesů. Vyskytuje se od nižších poloh až po horský stupeň. Objevuje se obvykle v početných skupinách. Má nezastupitelné místo v tradiční čínské medicíně.

Účinky houby Coprinus

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • má nezastupitelné místo v tradiční čínské medicíně

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se plodnice rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Klobouk je protáhle vejčitý, pozdější tvar zvonce bývá pokrytý bělavými až nahnědlými měkkými šupinami, jinak je bílý. Válcovitý třeň je vláknitý, bílý až 30 cm vysoký. Stárnutím plodnice začíná klobouk odspodu černat a roztékat se. Lupeny jsou v mládí bílé, později růžové a velmi brzo černají a roztékají se.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Početné studie ukazují, že látky obsažené v této houbě jsou jedinečné. Houba má poměrně vysoký obsah vanadia a solí vanadia. Sloučeniny vanadia jsou předmětem častého zkoumání. Houba Coprinus obsahuje také polysacharidy. V houbě byla definována látka ergotionein. Obsahuje vitamíny, minerální látky a stopové prvky, v neobvykle vyváženém stavu. Významný je vysoký obsah všech esenciálních aminokyselin, nezbytných pro lidský organizmus.

Výskyt

Roste ve skupinkách na loukách, pastvinách, rumištích, v parcích, zahradách a travnatých okrajích lesa, místy velice hojně. S oblibou se vyskytuje na hnojených stanovištích, plodnice často rostou v malých či velkých skupinách. Najdeme ho v Evropě, Severní Americe, Asii, Austrálii, Novém Zélandu ale i na Islandu.

Doba sběru

Vyrůstá od června do října. Plodnice se po sběru rychle suší.   

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno