CORIOLUS · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Coriolus

(Coriolus versicolor) Outkovka pestrá

V tradiční čínské medicíně je houba Coriolus užívána po staletí pod jménem YUNZHI. Je známa i v etnickém léčitelství v Jižní Americe. Významný je obsah polysacharidů. Coriolus roste na odumřelých i živých kmenech a větvích listnáčů. Je užíván v Číně po staletí a stejně je znám i v etnickém léčitelství v Jižní Americe. Významný je obsah polysacharidů.

Účinky houby Coriolus

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • ověřeno po generace
  • působí přirozeně

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se houby rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Coriolus roste na odumřelých i živých kmenech a větvích listnáčů. Plodnice lze najít na živých i odumřelých kmenech a větvích buků, habrů, dubů, vrb, třešní a dalších listnáčů, vzácněji dokonce i na kmenech jehličnanů. Vyskytuje se v kyselých doubravách a oligotrofních habrových doubravách, dubinách ale i v kulturních smrčinách a vrchovištích a přechodových rašeliništích. Najdeme ji i na pařezech zejména bříz, dubů, buků a habrů ale i ovocných stromech například třešní.  Oblíbeným hostitelem je dub.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Významný je obsah polysacharidů. V houbě obsažené polysacharidy jsou předmětem základního výzkumu, včetně protein vázajícího PSP a B-1,3 a B1,4 glukanů. Zejména polysacharid-K (PSK) je nadějnou obsahovou látkou. A to jak v laboratorních studiích, tak v předběžných srovnávacích studiích u lidí. Významný je obsah polysacharidů.

Výskyt

Houbu můžeme najít v Austrálie, Severní Americe, Asii i Evropě.

Doba sběru

Vyrůstá na kmenech nebo pařezech listnatých dřevin, ale i jehličnanů a ovocných stromů. Má velkou růstovou rychlost. Plodnice se po sběru rychle suší.  

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze