GANODERMA · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Ganoderma – reishi, lesklokorka

(Ganoderma lucidum)

Tradiční použití má houba Ganoderma ve východní Asii (zejména v Japonsku, Číně a Koreji) více než dva tisíce let. Je tedy jednou z nejstarších hub využívaných v tradiční etnické medicíně. Její Japonský název Reishi má čínsko-japonský původ. Čínské jméno Lingzhi znamená „houba nesmrtelnosti“. Je nazývána rovněž houbou dlouhověkosti. Je uvedena v oficiálním lékopisu léčivých bylin a přehledu léčebných metod v USA. Látky obsažené v této houbě jsou výhodné zejména pro zajištění normální funkce oběhové soustavy a normální hladiny cholesterolu v krvi. Zároveň podporují přirozenou obranyschopnost – imunitní systém.

Účinky houby Ganoderma

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • normální funkce oběhové soustavy
  • normální hladina cholesterolu v krvi
  • přirozená obranyschopnost-imunitní systém

Použití

Využívají se především plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace obsahových látek nejvyšší. U starších hub se obsah látek postupně snižuje a účinek není tak efektivní. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Patří mezi dřevokazné houby. Najdeme ji na pařezech nebo na kmenech většinou již odumřelých stromů. Plodnice jsou polokruhovité o průměru 6−12 cm. Český název lesklokorka lesklá odkazuje na jakoby lakem pokrytý povrch plodnic.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Ganoderma obsahuje jedinečné bioaktivní látky. Kromě vitamínů a minerálů zde nacházíme velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů a triterpenů. Mnoho z tradičního užití bylo vědecky dokumentováno. Výzkum houby se soustředí zejména na schopnosti zvyšující obranyschopnost vlastnosti.

Výskyt

Pochází z východní Asie. V přírodě roste Ganoderma na trouchnivějících kmenech a pařezech v přímořských oblastech Číny. Vyskytuje se v šesti barevných variantách, z nichž nejčastější je červená.

Doba sběru

Plodnice ve stáří 6-9 měsíců se po sběru rychle suší.  Vyrůstá na kmenech nebo pařezech listnatých dřevin v květnu až říjnu. 

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze