GRIFOLA · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Grifola

(Grifola fondosa)-maitake

Grifola byla užívána v Číně už v době dynastie Han (206-220 n.l.). Najít v přírodě divoce rostoucí houbu je obtížné, proto byla houba velmi drahá, a tak se místa nálezu tajila a informace o místech výskytu se předávala z generace na generaci. Při nálezu trsu houby se prý tančilo radostí,. Z toho se traduje japonský název houby MAITAKE. V překladu „tančící houba“. Je vysoce ceněna v čínské a japonské tradiční bylinné medicíně. Napomáhá organizmu zvládat koncentraci cukru v krevním řečišti. Grifola je chorošovitá parazitická houba, jejíž plodnice vytváří velký trs mnoha srostlých klobouků. Roste na patách stromů a pařezů, zejména dubů.

Účinky houby Grifola

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • podporuje metabolismus cukrů
  • kontrola normální hladiny cukru
  • reguluje glykemii

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se plodnice rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Grifola je chorošovitá parazitická houba s plodnicí, která má podobu velkého trsu, ten je tvořen nohou s až mnoha sty srostlými klobouky. Trs Maitake dosahuje šířky i 100 cm. Roste u základen stromů a pařezů, zejména dubů.  Plodnice jsou jednoleté.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Grifola přirozeně obsahuje inhibitor alfa glukosidázy. Proto snižuje hladinu krevního cukru. Obsahuje také vitamíny a minerály, dále polysacharidy, proteoglykany, fenoly, flavonoidy, nenasycené mastné kyseliny. Pozoruhodný její vysoký obsah ergosterolu, předstupně vitaminu D.

Výskyt

Grifola je domácí na severovýchodě Japonska a v severní Americe, ale v současnosti je rozšířená po celém světě.

Doba sběru

Obvykle ji nacházíme od pozdního léta do časného podzimu.  Plodnice se po sběru rychle suší.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze