HERICIUM · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Hericium

(Hericium erinaceus)

Hericium (korálovec ježatý) je houba, která svým tvarem připomíná mořský korál a je známa v anglicky mluvících zemích jako „lví hříva“. Roste vzácně paraziticky na kmenech listnáčů, zejména buků a dubů. Vyskytuje se hlavně v jihovýchodní Asii. Svým tvarem připomíná mořský korál. Hericium má od nepaměti pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní vyrovnává yin a yang celé bytosti.

Účinky houby Hericium

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • má nezastupitelné místo v tradiční čínské medicíně

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se plodnice rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Hericium je poměrně vzácná stopkovýtrusná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky v trsech především na tvrdém dřevě dubů a buků. 

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

K důležitým obsahovým látkám patří hericenony ze skupiny diterpenoidů nalezené v houbě. Dále erinacin. Hericium je bohaté na polysacharidy. Zejména na beta glukany. Obsahuje minerály, stopové prvky, aminokyseliny.

Výskyt

Vyskytuje se v oblastech s mírným podnebím od Ameriky, přes Evropu až po Asii. 

Doba sběru

Roste obvykle od července do října.  Plodnice se po sběru rychle suší.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze