POLYPORUS · ORBIS FUNGUM

ᐊ Zpátky na produkt

Polyporus

(Polyporus umbellatus) oříš

Polyporus roste vzácně v teplých listnatých lesích a smíšených lesích u kořenů stromů a pařezů.  Díky sklerociu, které vytváří, vyrůstá každý rok na tomtéž místě až desítky let. Plodnice, složená z desítek kloboučků, vyrůstajících ze společného třeně, je až 40 cm široká a tvoří ji mnohonásobně se větvící šupinkaté kloboučky. Je součástí tradiční asijské medicíny už více než tisíc let. Proto je i dnes velmi oceňován.

Účinky houby Polyporus

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • má nezastupitelné místo v tradiční čínské medicíně

Použití

Využívají se především zralé plodnice hub, ve kterých je koncentrace obsahových látek nejvyšší. Po sběru se plodnice rychle suší. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Polyporus (choroš oříš) roste v teplých listnatých lesích a smíšených lesích u kořenů stromů a pařezů. Plodnice, složená z desítek kloboučků o průměru 1-4cm, vyrůstajících ze společného třeně, je až 40cm široká a tvoří ji mnohonásobně se větvící šupinkaté kloboučky. Díky sklerociu, které vytváří, vyrůstá každý rok na tomtéž místě až desítky let.

Využívané části

Nejvyšší koncentraci obsahových látek a nejefektivnější použití mají zejména plodnice hub.

Obsahové látky

Fytochemické studie prokazují, že Polyporus obsahuje velké množství sekundárních metabolitů jako jsou steroidy, polysacharidy, antrakinony a nukleosidy. Významný je dále obsah triterpenů ‒ ergonu, ergosterolu a D-mannitolu.

Výskyt

V přírodě je rozšířen také v Severní Americe a Evropě. V severní Americe například v Tennessee, Kansasu a Illinois. Nacházíme ho vzácně v listnatých a smíšených lesích. Preferuje duby.

Doba sběru

Roste dosti vzácně od července do října v listnatých a smíšených lesích, na hrázích rybníků na bázi kmenů, kořenech i pařezech zejména dubů, vzácně i habrů.  Plodnice se po sběru rychle suší. 

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze