ACHIOTE · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Achiote

(Bixa orellana)

Achiote je v amazonských deštných pralesech tradičně používáno od nepaměti. Laboratorní výzkumy podporují tradiční formy užití. Napříč deštnými pralesy Jižní Ameriky je domorodými indiánskými kmeny bylina po staletí užívána v místním lidovém léčitelství. Je to hojně plodící keř nebo malý strom, který roste do výšky 5 až 10 metrů. Vyskytuje se v Jižní a Střední Americe, v Karibiku a je možno ho najít i v některých oblastech Mexika, v nadmořské výšce 1 200 m. Stromek je doslova obsypán jasně zbarvenými lusky. Napříč deštnými pralesy Jižní Ameriky je domorodými indiánskými kmeny bylina používána od nepaměti. Dlouhá tradice jejího užití přispěla k jejímu rozšiřování do U.S.A. a Evropy.

Účinky Achiote

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem.

Popis

Achiote je hojně plodící keř nebo malý strom, který roste do výšky 5 až 10 metrů a je znám pod španělským názvem Achiote nebo portugalským názvem Urucu. Stromek je doslova obsypán jasně zbarvenými lusky.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Achiote jsou semena.

Obsahové látky

Semena Achiote obsahují karotenoidy, které vykazují antioxidační schopnosti – zpomalují stárnutí buněk organizmu. Dále rostlina obsahuje třísloviny, mono- a seskviterpenovou silici, saponiny, vlákninu, minerální látky (Ca), provitamin A. Vědci v USA potvrdili v olejnatých semenech rostliny Achiote zdroj tocotrienolu. Je to jedinečná forma vitaminu E.

Výskyt

Achiote se vyskytuje se v Jižní a Střední Americe, v Karibiku a je možno ho najít i v některých oblastech Mexika, v nadmořské výšce 1 200 m nad mořem.

Doba sběru

V místech výskytu se semena Achiote získávají z lusků v průběhu přirozené vegetace a jsou využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze