ALGARROBO · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Algarrobo

(Prosopis pallida)

ALGARROBO je rostlina, která roste na pobřeží Peru. Je příznačná svou odolností vůči suchu, slané, písčité a kamenité půdě. Pro tento druh je charakteristická rekuperace po napadení hmyzem a jeho velmi vysoká schopnost přizpůsobit se nepříznivým podmínkám. Pro udržení svého života využívá suché pouštní půdy. Algarrobo má vlastní systém pro maximální využití výživných látek z půdy, přežívá pouze díky vlhkosti, kterou dokáže nasát svými kořeny z hloubky mnoha metrů. V místech svého výskytu je rostlina využívána od nepaměti. Vzhledem k vysokému obsahu uhlohydrátů, jsou lusky Algarrobo hlavně zdrojem energie a posilujícím prostředkem.

Účinky Algarrobo

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • zdroj energie dětí
  • zdroj  energie sportovců
  • zdroj energie těhotných a kojících žen
  • zdroj energie nemocných osob a rekonvalescentů

Použití

V zemích původu bývá rostlina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

ALGARROBO je strom, který roste divoce na severozápadním pobřeží Peru v Jižní Americe. Je charakteristický svou odolností vůči suchu, slané, písčité a kamenité půdě. Pro tento druh je charakteristické rychlé zhojení po napadení hmyzem. Pro udržení svého života je rostlina schopna využít suché pouštní půdy a má neobyčejnou schopnost přizpůsobit se nepříznivým podmínkám. ALGARROBO má vlastní biologický systém pro maximální využití výživných látek z půdy. Přežívá pouze díky vlhkosti, kterou dokáže nasát svými kořeny z hlouek mnoha metrů.

Využívané části rostliny

Využívanými částmi rostliny Algarrobo jsou její plody.

Obsahové látky

Má vysoký obsah proteinů tvořených vysoce kvalitními aminokyselinami jako jsou: lysin, histidin, serin, threonin, alanin, methionin, isoleucin, leucin a fenylalanin.  Obsah významného množství základních stopových prvků, dále obsahuje měď, zinek, mangan a hořčík.

Výskyt

Strom je domovem v Peru, Kolumbii a Ekvádoru, v jejich suchých oblastech podél pobřeží Tichého oceánu.

Doba sběru

V místech výskytu rostliny jsou lusky sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze