BOLDO · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Boldo

(Peumus boldus)

Využití listů Boldo nás vrací až do doby Inků. I tehdy byla rostlina používána prakticky stejným způsobem jako dnes. Při problémech s vylučováním žluči. Boldo je pomalu rostoucí keříkovitý stále zelený strom rostoucí do výšky 6-8 m. Můžeme ho najít v Andských oblastech Chile a Peru. Kombinace obsahových látek v listech Boldo je důležitá pro relaxaci a dobrou náladu (a to i premenstruační komfort). Bylina je po staletí velmi dobře známa domorodým obyvatelům Jižní Ameriky. Při vykopávkách v oblasti Monte Verde v jižním Chile objevili archeologové fosilní listy Boldo staré 13 tisíc let s otisky lidských zubů.

Účinky byliny Boldo

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • trávení v normě
  • normální činnost jater
  • normální funkce žlučníku
  • normální činnost jater a žlučníku – pročištěni
  • relaxace – dobrá nálada

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna  nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Boldo je pomalu rostoucí, keříkovitý, stále zelený strom, rostoucí do výšky 6-8 m. Má malé bobulovité plody. Rostlina vytváří buďto samčí nebo samičí květy a pro oplození je nutný růst obou typů rostlin pospolu.

Využívané části rostliny

Využívané části rostliny Boldo jsou listy.

Obsahové látky

Boldo obsahuje mnoho biologicky aktivních sloučenin. Nejdůležitější je alkaloid boldin. Obsahové látky v listech Boldo vykazují antioxidační vlastnosti a jejich kombinace je důležitá pro přirozenou obranyschopnost a dobrou náladu.

Výskyt

Boldo je domácí rostlinou v Andských oblastech Chile a Peru.

Doba sběru

V místech výskytu jsou listy rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze