CAIGUA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Caigua

(Cyclantera pedata)

Rostlina je nepochybně původem z Jižní Ameriky, ale dnes ji najdeme i v Mexiku. Je pěstována od Mexika po Bolivii, kde roste hojně v horských údolích do nadmořské výšky 2.000 m. Odolává mnohem většímu chladu než jí příbuzné plodiny. Rostliny vděčí za svoje vlastnosti takzvaným obsahovým látkám. V Peru je rostlina pěstovaná od nepaměti. Plody jsou 6-15 cm dlouhé bledě zelené barvy. Rostlina je místech výskytu tradičně po staletí užívána. Obsahové látky ji řadí k omlazujícím bylinám redukujícím hmotnost. Může přispět k redukci celulitidy.

Účinky Caigua

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • napomáhá při snižování nadváhy
  • přispívá ke snižování škodlivých vlivů nadváhy
  • pomáhá překonávat civilizační zátěž
  • pozor na špatné stravovací návyky
  • antioxidant, zpomaluje stárnutí buněk

Použití

V Peru se plody Caigua používají po staletí nejrůznějším způsobem.

Popis

Cyclantera pedata patří mezi tykvovité. Plody jsou  6–15 cm dlouhé, se zploštělými okraji a měkkými trny, bledě zelené, s tmavším žilkováním a houbovitým jádrem, které obsahuje desítky zrníček.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Caigua jsou plody.

Obsahové látky

Studium byliny prokázalo obsah látek s uvedenými účinky, ale také látky důležité pro racionální výživu – uhlohydráty, rostlinné bílkoviny, pektin, vitamin C, soli a minerály, zejména vápník, selen, fosfor, hořčík, zinek, a železo. Pro obsah selenu se uplatňuje jako antioxidant zpomalující stárnutí buněk. Obsahuje saponiny, flavonoidy, antioxidanty.

Výskyt

Caigua je domovem ve vysokohorských oblastech zejména v Peru a Bolivii, Kolumbii a Ekvádoru.

Doba sběru

V místech původu je Caigua odedávna pěstována tradičním způsobem domorodým obyvatelstvem.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze