CHANCAPIEDRA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Chancapiedra

(Phyllanthus niruri)

Je to drobná rostlinka rostoucí do výšky 30 – 40 cm. Jejím domovem je amazonský deštný prales. Jméno byliny je složeno z kečuánského „chanca“ rozbít a španělského „piedra“ – kámen. Její používání sahá ke starým andským civilizacím a název je odrazem tradičního užití bylinky. Bylina Chancapiedra je po generace používána domorodými indiánskými kmeny.

Účinky byliny Chancapiedra

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • normální funkce močové soustavy

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Chancapiedra je drobná vzpřímená rostlinka dorůstající výšky 30 – 40 cm, s drobnými lístky a malými květy bílé barvy, lístky vrůstají na dlouhých řapících.

Využívané části rostliny

Využívané části rostliny Chancapiedra jsou listy.

Obsahové látky

Od poloviny šedesátých let 20. století prováděné fytochemické rozbory byliny Chancapiedra zjišťují množství aktivních obsahových látek. Mezi nimi především biologicky aktivní lignany, glykosidy, flavonoidy, alkaloidy, saponiny. Některé látky z těchto skupin jsou obsaženy pouze v této bylině.

Výskyt

Rostliny rodu Phyllanthus se vyskytují v tropických a subtropických regionech obou polokoulí. Chancapiedra (P. niruri) převládá v Amazonii. Roste volně v deštném pralese.

Doba sběru

V místech výskytu jsou listy rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze