CHUCHUHUASI · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Chuchuhuasi

(Maytenus macrocarpa)

CHUCHUHUASI je obrovský baldachýnový strom amazonských deštných pralesů. Roste do výšky přes 30 m. Jeho listy dosahují velikosti mezi 10 až 30 cm. Má malé bílé kvítky. Má velmi tvrdou, tmavě červeno-hnědou kůru. Domorodé komunity amazonského deštného pralesa používají kůru CHUCHUHUASI po staletí. Místní jméno bylinky znamená „na roztřesená záda” a vyjadřuje dlouhou historii jeho používání. Místní etničtí léčitelé “Curanderos” v Amazonii používají Chuchuhuasi všeobecně pro posílení zdraví.

Účinky Chuchuhuasi

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V Peru se kůra Chuchuhuasi používá po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Chuchuhuasi je obrovský baldachýnový strom amazonských deštných pralesů, který roste do výšky přes 30m. Má velké listy dosahující velikosti mezi 10 až 30 cm. Když kvete, má malé bílé kvítky. Má velmi tvrdou, tmavě červenohnědou kůru.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Chuchuhuasi je její kůra.

Obsahové látky

Obsahovým látkám, zejména triterpenům, se připisuje příznivý vliv. Bylina má i antioxidační vlastnosti.

Výskyt

Chuchuhuasi se hojně vyskytuje v tropických deštných pralesech v povodí řeky Amazonky.

Doba sběru

V místech původu je kůra Chuchuhuasi odedávna sbírána tradičním způsobem domorodým obyvatelstvem.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze