FLOR DE ARENA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Flor de Arena

(Tiquilia paronychioides)

Flor de Arena je divoce rostoucí, velmi aromatická bylina. Je domovem v Jižní Americe a roste v celé oblasti peruánských And. Má oválné lístky a hroznovité květenství. Drobné výhonky a lístky jsou pokryty jemným chmýřím. V místě původu je tradičně využívána po staletí. Rostlinu Flor de Arena používá tradiční etnická medicína v Peru. Je jednou z nejdoporučovanějších bylinek.

Účinky byliny Flor de Arena

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

Často se doporučuje šestitýdenní přírodní očistná kůra. Flor de Arena se užívá dva týdny bezprostředně po bylině Manayupa a před Hercampure. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Flor de Arena je divoce rostoucí, aromatická bylina s oválnými listy a květy sdruženými do hroznů. Mladé výhonky a listy jsou pokryty jemným chmýřím. Nenápadné plody obsahují drobná semínka.

Využívané části rostliny

Využívané části rostliny Flor de Arena jsou její nadzemní součásti.

Obsahové látky

Bylina Flor de Arena obsahuje látky s protizánětlivým a antioxidačními vlastnostmi a látky mající vliv na výskyt kyseliny močové v krvi a pojivových tkáních. Význam železa a vápníku pro organismus je obecně známý a Flor de Arena jich obsahuje významná množství.

Výskyt

Flor de Arena roste divoce v andských oblastech Jižní Ameriky.

Doba sběru

V místech výskytu se sklízí z divoce rostoucích kultur.  Rostliny jsou sbírány především v době květu. Jsou využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze