GRAVIOLA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Graviola

(Annona muricata)

Graviola je darem deštného pralesa. Díky obsahovým látkám je Graviola velmi uznávána. Graviola má velmi dlouhou a bohatou historii užití v etnické medicíně v místech jejího výskytu. Bylina je vědecky studována již od čtyřicátých let 20. století. Od té doby bylo z rostliny izolováno mnoho látek, které potvrzují její tradiční užití v přírodní medicíně. Látky z ní izolované jsou používány i v patentovaných léčivech. Dnes je proto hojně užívána v USA, ale i v Evropě. Mnoho výzkumů z poslední doby objevilo v bylině další důležité látky. Roste jako malý stále zelený strom do výšky 5 až 6 metrů. Vyskytuje se v nejteplejších tropických oblastech Severní a Jižní Ameriky včetně Amazonie.

Účinky Gravioly

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Graviola je malý vzpřímený, stále zelený strom, 5-6 m vysoký, s velkými, lesklými, tmavě zelenými listy. Vytváří velké, srdčité jedlé plody, které mají průměr 15-23 cm, jsou žluto-zelené uvnitř s bílou dužninou.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Graviola jsou listy, plody a dužnina.

Obsahové látky

V Graviole bylo objeveno mnoho aktivních látek, protože její vlastnosti jsou zkoumány od roku 1940. Především jde o komplex mnoha substancí zvaný Annoceous acetogeniny. Tyto látky jsou jedinečné pro skupinu rostlin, do které annona muricata patří.

Výskyt

Graviola pochází z amazonských deštných pralesů z Peru.

Doba sběru

V místech výskytu jsou listy rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze