HERCAMPURE · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Hercampure

(Gentiana prostrata)

HERCAMPURE je drobná rostlina velmi hořké chuti. Vyskytuje se v Peru v Jižní Americe, v andských oblastech ve výšce mezi 3.500 – 4.300 m n.m. Tradiční název HERCAMPURE (hjircan pureck) znamená v jazyce kečua „ten, kdo kráčí od vesnice k vesnici“ a připomíná dávné putující léčitele a šamany. HERCAMPURE je oblíbená rostlina, tradičně používaná už od dob říše starých Inků.

Účinky Hercampure

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V zemích původu bývá rostlina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

HERCAMPURE je drobná rostlina s přisedlými, malými, vstřícnými, jednoduchými listy kopinatého tvaru, sytě zelené barvy. Květy jsou malé, fialové barvy, seskupené do květenství vrcholičnatého. Plody jsou tobolka, s velkým počtem semen.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Hercampure je celá nadzemní část.

Obsahové látky

Hercampure obsahuje mnoho hořkých látek, které podporují tvorbu žluče. Bylina patří k četným druhům rodu Gentiana (hořec), které jsou charakteristické obsahem iridoidních a sekoiridoidních hořčin, monoterpenických alkaloidů typu gentianinu anthokyánových a xanthonových barviv. Sekoiridoidní hořčiny glykozidního charakteru jsou vysoce kvalitní stimulancia sekrece slin a žaludeční šťávy (amara), mírná roborancia a tonika.

Výskyt

Vyskytuje se v andských oblastech ve výšce mezi 3.500 – 4.300 m n.m., v zóně studeného klimatu a vysoko položených náhorních plošin – Puno, Cuzco, Cerro do Pasco, Ayacucho, Cajamarca, Amazonas.

Doba sběru

V místech výskytu jsou rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze