fbpx

Hercampure

(Gentiana prostrata)

Základním přínosem této rostliny je vyvážení metabolických funkcí a to jak krevního oběhu, tak zažívacího a vyměšovacího systému. Eliminuje zvláště nežádoucí tuky v krevním řečišti. Tato rostlina je velmi oblíbeným prostředkem při snižování tělesné hmotnosti a udržování ideální váhy. Je to skutečný, přírodní odbourávač tuků. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pročištěním krve HERCAMPURE napomáhá ke snížení a normalizaci vysokého krevního tlaku. Podává se při arterioskleróze a hypertenzi. Zároveň vyvážením metabolických funkcí a zlepšením krevního oběhu umožňuje tělu lepší využití energie přiváděné krví. Proto je HERCAMPURE ideálním příspěvkem pro prevenci infarktu myokardu. HERCAMPURE je oblíbená rostlina používaná už od dob říše starých Inků. Tradiční název HERCAMPURE (hjircan pureck) znamená v jazyce Kečua „ten, kdo kráčí od vesnice k vesnici“ a připomíná dávné cestující léčitele.

Účinky Hercampure

  • podpora při snižování tělesné hmotnosti
  • příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu
  • čištění krve
  • povzbuzení a regenerace funkce jater
  • zlepšení žaludečních funkcí
  • utišení žaludečních bolestí
  • stimulace funkce žlučníku
  • normalizace vysokého krevního tlaku
  • prevence infarktu

Použití

V zemích původu bývá rostlina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

HERCAMPURE je drobná rostlina s přisedlými, malými, vstřícnými, jednoduchými listy kopinatého tvaru, sytě zelené barvy. Květy jsou malé, fialové barvy, seskupené do květenství vrcholičnatého. Plody jsou tobolka, s velkým počtem semen.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Hercampure je celá nadzemní část.

Obsahové látky

Hercampure obsahuje mnoho hořkých látek, které podporují tvorbu žluče. Bylina patří k četným druhům rodu Gentiana (hořec), které jsou charakteristické obsahem iridoidních a sekoiridoidních hořčin, monoterpenických alkaloidů typu gentianinu anthokyánových a xanthonových barviv. Sekoiridoidní hořčiny glykozidního charakteru jsou vysoce kvalitní stimulancia sekrece slin a žaludeční šťávy (amara), mírná roborancia a tonika.

Výskyt

Vyskytuje se v andských oblastech ve výšce mezi 3.500 – 4.300 m n.m., v zóně studeného klimatu a vysoko položených náhorních plošin – Puno, Cuzco, Cerro do Pasco, Ayacucho, Cajamarca, Amazonas.

Doba sběru

V místech výskytu jsou rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved