IPORURO · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Iporuro

(Alchornea castaneifolia)

Iporuro je bylina po staletí hojně užívaná domorodými indiány v Amazonii. Je to středně velký keřovitý strom se světle hnědou kůrou a fialovými květy dosahující výšky 8 – 10 m. Roste řídce v nízko položených místech v záplavových oblastech povodí řeky Amazonky. Získávání byliny je náročné. Bylinu je možno sbírat jen v období sucha. V deštivém období je příliš hluboko pod vodou. Rostlina je po staletí používána v místech svého výskytu. Dlouhá tradice jejího užití přispěla k jejímu rozšiřování do U.S.A. a Evropy.

Účinky Iporuro

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Iporuro je to středně velký keřovitý strom se světle hnědou kůrou a fialovými květy dosahující výšky 8-10m.

Využívané části rostliny

Využívanými částmi rostliny  Iporuro jsou její listy.

Obsahové látky

Výzkumy prokazují obsah látek, kterým je připisován protizánětlivý účinek. Obsahuje alchornein, alkaloidy, flavonoly, flavony, fenoly, saponiny, steroly, taniny a xantiny.

Výskyt

Iporuro roste sporadicky v nízko položených místech v záplavových oblastech povodí řeky Amazonky.

Doba sběru

Získávání byliny je náročné. Bylinu je možno sbírat jen v období sucha. V deštivém období je příliš hluboko pod vodou.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze