Kořen MACA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Maca

(Lepidium meyenii)

V krystalicky čistém prostředí v nadmořské výšce 4 až 5 tisíc metrů peruánských And vstřebává kořen MACA vše, co pak přetváří v unikátní kombinaci obsahových látek. Je to hlízovitá rostlina patřící do skupiny Brassicaceae. Kořen barvou připomíná bramborovou hlízu, ale je mnohem menší. MACA je po tisíciletí používána ve vysokohorských komunitách Jižní Ameriky. Kořen MACA a jeho pozitivní vliv na celý organizmus byly známy dávno před vznikem prastaré říše Inků. Kořen MACA vyživuje, posiluje, dodává energii, má celkově příznivý vliv na organizmus. Má pozitivní vliv na plodnost a menstruační cyklus pro vysoký obsah železa, jódu, vápníku, fosforu, vitaminu E, cukru a škrobu v biochemických sloučeninách stimulujících jak mozková centra, tak reprodukční orgány.

Účinky kořene MACA

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

PRO UDRŽENÍ FYZICKÝCH A DUŠEVNÍCH SIL

  • udržuje fyzické a duševní síly

MACA PROSPÍVÁ REPRODUKČNÍMU ZDRAVÍ

  • plodnost
  • sexuální aktivita
  • při menopauze

Použití

V místech původu bývá rostlina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Kořeny MACA sušené šetrným způsobem si ponechávají všechny obsahové látky. Užíval se i v případech neplodnosti, frigidity a impotence. Aktivuje buněčný metabolizmus a také zlepšuje, revitalizuje a současně posiluje fyzickou a psychickou výkonnost. Užívání kořene MACA , zvyšuje odolnost proti únavě, zlepšuje mentální koncentraci a zvyšuje duševní odolnost. Kořen MACA má je ideální při dlouhodobém užívání.

Popis

Maca je bylinná jednoletá rostlina domácí ve vysokých nadmořských výškách V Peru a Bolivii. Je to hlízovitá rostlina patřící do čeledi Brassicaceae.  Vzrůstem a velikostí je podobná ředkvičce nebo tuřínu.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny MACA je kořen.

Obsahové látky

Alkaloidy, aminokyseliny, betaekdosin, uhlovodany, Ca, Fe, Mg, p-methoxybezyl isothiokyanát, P, proteiny, saponiny, stigmasterol, sitosterol, taniny, Zn, vitamíny B1, B2, B12, C, E, vápník, zinek, jod, fosfor a železo, přírodní estrogeny, aromatické glukosinoláty, isothiokyanát.

Výskyt

V krystalicky čistém prostředí v nadmořské výšce 4 až 5 tisíc metrů peruánských And vstřebává kořen MACA vše, co pak přetváří v unikátní kombinaci zdraví podporujících a výživných látek, jejichž kvality jsou vyšší než má slavný Žen-Šen.

Doba sběru

Maca byla domestikována ca před dvěma tisíci lety Inky, i když archeologické nálezy primitivních kultur datují kultivaci rostliny MACA mnohem dále, cca do roku 1600 př.n.l.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze