MANAYUPA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Manayupa

(Desmodium adscendens)

Manayupa je jednou z oněch podivuhodných bylin tropického deštného pralesa, která je používána domorodými kmeny po tisíce let. Vysoká efektivita výsledků při relativně nízkém dávkování, spolu se žádnými vedlejšími účinky nebo toxicitou kvalifikuje rostlinu Manayupa na jedno z předních míst obranné linie tradiční bylinné medicíny v arzenálu přírodních prostředků, které využívá. Rostlina Manayupa je bohatě rozvětvená vytrvalá bylina rostlina se světle rudými kvítky rostoucí do výšky 50 cm. Roste v některých oblastech jihoamerických And ve výškách 1000-3000 m nad mořem bez vlivu jakýchkoli-li škodlivin. Bylinka Manayupa je po staletí užívána v tradiční etnické medicíně a je dnes hojně používanou bylinkou.

Účinky byliny Manayupa

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • normální činnost jater

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Manayupa je bohatě rozvětvená štíhlá rostlina, která dorůstá výšky až 50cm kvetoucí množstvím purpurově rudých kvítků. Plodí zelené plody, lusky velikosti asi 3cm. Je domovem v mnoha tropických oblastech.

Využívané části rostliny

Využívanými částmi rostliny Manayupa jsou listy.

Obsahové látky

Rozbory byliny Manayupa ukazují na četný výskyt alkaloidů, četné flavonoidy, triterpenové saponiny, třísloviny, kumariny, vitamíny E a K

Výskyt

Roste divoce v tropických deštných pralesech Amazonie v Peru a dalších zemích Jižní Ameriky.

Doba sběru

V místech výskytu jsou listy rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze