MUÑA~MUÑA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Muña~Muña

(Mintostachys setosa)

MUÑA-MUÑA je aromatická bylina. Roste v pohoří Andy v Jižní Americe od Venezuely po Argentinu. Vyskytuje se volně až do výšek 3.500 m nad mořem, nejčastěji na sušších kamenitých stráních. Je to keřík dorůstající výšky až 80 cm s velmi aromatickými zpeřenými lístky jasně zelené barvy a drobnými bílými kvítky. Bylina byla poprvé popsána už v 17. století španělskými kronikáři, působícími na území dnešního Peru. V místě svého výskytu je používána po staletí. Indiánské kmeny obývající náhorní plošiny peruánských And od pradávna užívají bylinu tradičně k celkové očistě organizmu. Věří, že může povzbuzovat činnost zažívacího ústrojí

Účinky Muña-Muña

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Bylina byla poprvé popsána už v 17. století španělskými kronikáři. Je to keřík dorůstající výšky až 80 cm s velmi aromatickými zpeřenými lístky jasně zelené barvy a drobnými bílými kvítky.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Muña-Muña jsou její listy.

Obsahové látky

Obsahové látky vykazují zvýšenou aktivitu. Obsahuje flavony, mentolové silice: mentol a jeho estery, menthon, menthofuran, pryskyřice, pulegon, terpineol, terpeny: geraniol a linalol, isoamilický alkohol, třísloviny.

Výskyt

Aromatická bylina roste v pohoří Andy v Jižní Americe od Venezuely po Argentinu. Roste volně až do výšek 3.500 m nad mořem, nejčastěji na sušších kamenitých stráních.

Doba sběru

V místech výskytu jsou volně rostoucí byliny Muña- Muña  sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze