PASUCHACA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Pasuchaca

(Geranium ayavacense)

Pasuchaca je rostlina po staletí známá a velmi často využívaná bylina. Pasuchaca je divoce rostoucí bylina v severní oblasti peruánských And ve výškách přes 3000 m nad mořem, bez vlivu jakýchkoli škodlivin. Je to drobná trvalka rostoucí do výšky až 35cm.

Účinky byliny Pasuchaca

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Pasuchaca je peruánská divoce rostoucí rostlina. Je to drobná trvalka, jejíž žláznaté lodyhy pokryté trichomy dorůstají do výšky až 35 cm. Listy tvoří laloky, květy jsou světle fialové, 10 mm dlouhé, složené z pěti okvětních lístků. Květy se shlukují a vytvářejí trsy.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Pasuchaca jsou listy.

Obsahové látky

Rozbory byliny Pasuchaca ukazují na četný výskyt bioflavonoidů. Dále najdeme glykosidy, antokyany, saponiny, silice s obsahem seskviterpenů.

Výskyt

Můžeme ji najít na severu peruánských And ve výškách okolo 3.000 metrů nad mořem. Pravděpodobně roste výhradně v Peru.

Doba sběru

V místech výskytu jsou listy rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze