SARSPARILLA · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Sarsparilla

(Smilax srsaparilla)

Sarsparilla je ostružině podobná dřevnatá popínavá rostlina rostoucí do délky až 50m. Má párové úponky, které umožňují šplhat až do vršků stromů deštného pralesa. Je domovem v Jižní a Střední Americe. Je velmi dobře známa indiánům Jižní Ameriky a je to dodnes oblíbená bylina. Vytváří řadu obsahových látek jako jsou saponiny, flavonoidy, glykosidy. Bioaktivní charakter obsahových látek je potvrzen i západními experty.

Účinky byliny Sarsparilla

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • normální funkce dýchacího systému
  • vylučování
  • pročišťování organizmu
  • normální trávení

Použití

V zemích původu bývá bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Sarsparilla je ostružině podobná dřevnatá popínavá rostlina rostoucí do délky až 50m. Má párové úponky, které jí umožňují šplhat až do vršků stromů deštného pralesa. Je domovem v Jižní a Střední Americe. Je velmi dobře známa indiánům Jižní Ameriky a je to dodnes oblíbená bylina.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Sarsparilla jsou její kořeny.

Obsahové látky

Sarsparilla vytváří řadu obsahových látek jako jsou saponiny, flavonoidy, glykosidy. vápník, měď, železo, jód, mangan, draslík, křemík sodík, síru vitaminy B-komplexu, vitaminy A, C a D. Bioaktivní charakter obsahových látek je potvrzen i západními experty. 

Výskyt

Sarsparilla je domovem v Jižní Americe a karibské oblasti.

Doba sběru

V místech výskytu se sklízí z divoce rostoucích kultur.  Rostliny jsou sbírány především v době květu. Jsou využívány od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze