UÑA DE GATO · HERBARIUM

ᐊ Zpátky na produkt

Uña de Gato

(Uncaria tomentosa)

Produkt obsahuje výhradně sušenou mletou kůru. UŇA DE GATO je obří popínavá liána. Na hostitelské kmeny stromů se přichycuje „háčky“ vyrůstajícími v základně listů. Tvar háčku připomíná kočičí dráp, který dal liáně jméno. V amazonských deštných pralesech Jižní Ameriky dosahuje výšky přes dvacet metrů. Tisícileté zkušenosti dodnes živě využívají domorodé kmeny v deštných pralesech. V současné společnosti neustále roste význam různorodé a vyvážené stravy jakož i zdravého životního stylu. Přispívá k podpoře kloubního aparátu. Tato dřevnatá liána byla tradičně používána šamany kmene Ashaninka v Peru. Tito léčitelé liánu používali z nejrůznějších důvodů. Využívali k tomu zkušeností svých předchůdců. Ti si všimli, že její užívání přispívá k větší odolnosti uživatelů.

Účinky Uña de Gato

PROČ NENÍ MOŽNO UVÁDĚT INFORMACE O BYLINÁCH A HOUBÁCH

Dle platné legislativy EU není bohužel možno podávat informace o bylinách a houbách použitých v našich produktech a to ani o jejich použití v tradiční etnické medicíně v tisícileté historii lidstva ani výsledky současných vědeckých studií.   Jakoukoli informaci považují příslušné instituce za porušení zákona buďto za označení tzv. nepovoleným zdravotním tvrzením anebo Přisuzování potravině vlastnosti léčení, vyléčení či prevence lidských onemocnění. Mrzí nás to. Děkujeme Vám za pochopení. Dovolujeme si Vás informovat, že všechny informace bez problému najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu. Můžete se nás také na cokoli zeptat.

  • imunita v normě
  • přirozená obranyschopnost organizmu
  • udržuje kloubní aparát

Použití

V zemích původu se kůra  Uña de Gato používá po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení kůry je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Uña de Gato je obří popínavá liána. Na hostitelské kmeny stromů se přichycuje „háčky“ vyrůstajícími v základně listů. Tvar háčku připomíná kočičí dráp, který dal liáně jméno. V amazonských deštných pralesech Jižní Ameriky dosahuje výšky přes dvacet metrů.

Využívané části rostliny

Využívanou částí rostliny Uña de Gato je kůra.

Obsahové látky

Uña de Gato vykazuje bohatý obsah látek se silnými antioxidačními schopnostmi. Pestrou a bohatou chemickou stavbu této peruánské liany tvoří kromě jiného alkaloidy, glykosidy kyseliny chininové, triterpeny, polyoxygeny, steroidy, cukry, taniny atd. Především však obsahuje silně působící alkaloidy a glykosidy.

Výskyt

Uña de Gato roste v tropických deštných pralesech v Peru, Kolumbii, Ekvádoru, Guyaně, Venezuele, Trinidadu, Surinamu. Ve Střední Americe (Guatemala, Costa Rica, Panama, Dominikána).

Doba sběru

V místech výskytu je kůra Uña de Gato sbírána místními obyvateli v průběhu přirozené vegetace a využívána od nepaměti.

© COSMOS s.r.o., All rights reserved

Item added to cart.
0 items - 0,00 
COSMOS®MEDICINAL
Nezávisle ověřeno
15 recenze